portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Myśliwskie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Myśliwskie 3 - sprawy osiedlowe » Forum » Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 21:15    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:

Odrębną sprawą są miejsca w hali garażowej. Jesteśmy ewenementem w trójmieście, żeby płacić takie kwoty za własne miejsca w hali garażowej ( w moim przypadku 70 zł.) Dla porównania podam opłaty jakie ponosza moi znajomi:
- hala garażowa na osiedlu Jelitkowski Dwór - 10 zł - opłata za prąd,


Zgadzam się z powyższym.
Ja płacę 103 zł, a znajomi na Wiszących Ogrodach 20 zł.
Nie po to kupowałem miejsce w hali za grube pieniądze, żeby potem co miesiąc płacić ponad 100 zł.
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 6:54    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Kamayg napisał:
mborek napisał:

A tak na koniec proszę pamiętać, że przez hale garażową idą instalację wodne i ściekowe, więc osoby które nie posiadają miejsc garażowych też w jakimś stopniu muszą utrzymywać halę.

Z całą pana wypowiedzią calkowicie sie zgadzam, aczkolwiek ostatnie zdanie to daleko wysuniete wolne wnioski niestety. W takim razie ze względu na nasze sieci, które idą przez sasiednie osiedle i tereny miejskie, powinniśmy dorzucać się do czynszu sasiadom. Pójdźmy trochę dalej - w blokach, gdzie nie ma hali garażowej powinnismy sie dorzucać do czynszu sąsiadom z parteru! Jedynie w tej kwestii nie zgadzamy się.
Pozdrawiam.


Wiem, że to jest uproszczenie. Tylko przypominam, że hala garażowa jest częścią całego budynku, a nie tylko osób które mają halę. A tak wogóle to etap I chyba nie pozwoił podłączyć instalacji wodnej do naszego osiedla ze swojego terenu i przez to było opóźnienie.

Pozdrawiam
Dam666 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Paź 19, 2009 20:02
Posty: 109
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 9:51    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:
A tak na koniec proszę pamiętać, że przez hale garażową idą instalację wodne i ściekowe, więc osoby które nie posiadają miejsc garażowych też w jakimś stopniu muszą utrzymywać halę.


Proszę w takim razie wydzielić powierzchnię z hali jaką zajmuje instalacja.

1/250 ?
A może 1/500 ?

Co za bzdura.

Koszty związane z instalacją były zawarte w cenie mieszkania zaś opłacamy ich utrzymanie z funduszu remontowego i kosztów ekspolatacyjnych ...

Przykro mi, ale nie zamierzam połacić za hale garażowe ani za piwnice ...
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:30    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Dam666 napisał:
mborek napisał:
A tak na koniec proszę pamiętać, że przez hale garażową idą instalację wodne i ściekowe, więc osoby które nie posiadają miejsc garażowych też w jakimś stopniu muszą utrzymywać halę.


Proszę w takim razie wydzielić powierzchnię z hali jaką zajmuje instalacja.

1/250 ?
A może 1/500 ?

Co za bzdura.

Koszty związane z instalacją były zawarte w cenie mieszkania zaś opłacamy ich utrzymanie z funduszu remontowego i kosztów ekspolatacyjnych ...

Przykro mi, ale nie zamierzam połacić za hale garażowe ani za piwnice ...


Dokładnie tak koszty sa zawartę w cenie mieszkania. I oto chodzi, żeby nie naliczać ich w opłatach za halę. Bo ja płacę wtedy podwójnie. Nikt nie chcę żebyście płacili za halę. Tylko proszę nie obciążać nas kosztami jakbyśmy mieli w hali mieszkania.
Napisałem o tych instalacjach bo niektórzy sugeruja tu, że hala jest tylko naszą własnością i mamy płacić za nią jak za mieszkanie. Za koszty utrzymania hali chętnie zapłacę.

P.S. Ponawiam pytanie do zarządu. Kiedy możemy liczyć na rozwiązanie sprawy hal garażowych, bo termin płatności się zbliża.
TBHTBH 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Sob Paź 24, 2009 0:33
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Myśliwskie

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:02    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Fakt jest taki,że oplaty za hala są o dużo za duze, rozumiem max 20zl ale wiecej? po co? az tak mocno te powierzchnie nie bedą eksploatowane jak powierzchnie mieszkalne.
Wszystkie elementy wspolne naszego osiedla (np. rury kanalizacji,wody itp) z wylaczeniem powierzchni hali g.,piwnic,miejsc p., powinny byc naprawiane z funduszu remontowego/kosztów eksploatacyjnych.
Osoby, ktore nie mają wspomnianych powierzchni nie powinny za to placic
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 23:23    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Witam.

Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania sprawy hal.

Co więcej - innego rozwiązania Zarząd nie będzie proponował tak długo, jak długo byłoby ono niezgodne z prawem.


Działamy zgodnie z zatwierdzonym planem gospodarczym - i po raz kolejny przypominam - nie mamy żadnych danych historycznych oraz zerowy bilans na starcie - w związku z tym nie możemy sobie pozwalać na zbyt gwałtowne ruchy w zakresie pobieranych zaliczek. Osiedle musi mieć płynność finansową. Wszystkie obliczenia do przedstawionego na zebraniu planu bazowały na łącznej powierzchni użytkowej - nie można teraz tego zmieniać ot tak sobie.

Zrozumcie Państwo, że zaliczki, które otrzymaliśmy (też mam miejsce w hali) wynikają z naszego udziału - a nie widzimisię Zarządu. Ja również nie cieszę się z tego powodu, że opłaty mi wzrosły. Liczę jednak na to, że okaże się, szacunki były zawyżone - wówczas dostanę zwrot nadpłat - a poza tym będę płacił mniej, bo obniżone zostaną moje zaliczki eksploatacyjne - i tak samo będzie miał każdy z nas.

Piszecie Państwo w swoich postach, że gdzie indziej jest taniej. Mam prośbę, aby podając takie informacje podać je całościowo - a mianowicie:
a) czy jest to miejsce w hali czy oddzielny garaż? (garaż to znacznie mniej m^2 powierzchni niż udział z miejsca w hali)

b) czy hala/garaż, o której Państwo piszecie jest lokalem wyodrębnionym?
Jeśli nie, to nie można przyrównywać ich do tego stanu prawnego, który mamy u nas na osiedlu. Tam nie ma udziału - więc nie ma za co płacić.

c) czy inny sposób obliczania kosztów dla miejsc w hali został zatwierdzony uchwałą? Jeśli tak, to którykolwiek z mieszkańców może ją zaskarżyć - w każdej chwili. Czemu tego nie robią - nie wiem - ale to nie oznacza, że jako wspólnota możemy naginać prawo (licząc, że nikt nie zaskarży) dla potrzeb osób, które muszą płacić więcej, bo mają więcej udziałów.

p.s. Znam kilka osób na naszym osiedlu, które stwierdziły, iż zaskarżą wszystkie rozwiązania, które nie będą zgodne z prawem. Argument jest w każdym przypadku ten sam - 'Nie chcę się dokładać do opłat osób, które posiadają większy udział'.


A żeby było ciekawiej jedna z tych osób powiedziała dodatkowo: 'Jeżeli Wspólnota zarabiałaby pieniądze np z masztów telekomunikacyjnych (tak zarabiają wspólnoty na Niedźwiedniku), to czy Ci, którzy najgłośniej teraz krzyczą o niesprawiedliwości zgodziliby się na taki sam sposób podziału zysków na mieszkańców jaki proponują dla kosztów? Czy też może wówczas chcieliby, aby rozliczenie następowało zgodnie z posiadanymi udziałami?'

Pozostawiam do przemyślenia......
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 23:24    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

TBHTBH napisał:
Fakt jest taki,że oplaty za hala są o dużo za duze, rozumiem max 20zl ale wiecej? po co? az tak mocno te powierzchnie nie bedą eksploatowane jak powierzchnie mieszkalne.


Zgadzam się, 20 zł powinno pokryć koszty związane z utrzymaniem hali.
Poza tym w garażu nie mieszkają ludzie, którzy zużywają elementy części wspólnej.

Zastanawiam się też jak liczony jest metraż w hali, bo np. moje miejsce (ograniczone liniami zajmuje ok. 17,27 m2, tymczasem na dokumencie z wysokością opłat wielkość wynosi 23,85 m2.) Podejrzewam, że całość powierzchni hali dzielona jest przez procentowy udział, ale nie jestem pewien. Wysłałem w poniedziałek pytanie do Patronatu, ale czekam jeszcze na odpowiedź.
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 23:34    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

sz_elmo napisał:
Witam.

Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania sprawy hal.

Co więcej - innego rozwiązania Zarząd nie będzie proponował tak długo, jak długo byłoby ono niezgodne z prawem.


Czy zmniejszenie "wagi" metra miejsca w hali w stosunku metra mieszkania jest zgodne z prawem?
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 7:58    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

sz_elmo napisał:
Na chwilę obecną nie ma innego rozwiązania sprawy hal.

Co więcej - innego rozwiązania Zarząd nie będzie proponował tak długo, jak długo byłoby ono niezgodne z prawem.

Działamy zgodnie z zatwierdzonym planem gospodarczym - i po raz kolejny przypominam - nie mamy żadnych danych historycznych oraz zerowy bilans na starcie - w związku z tym nie możemy sobie pozwalać na zbyt gwałtowne ruchy w zakresie pobieranych zaliczek. Osiedle musi mieć płynność finansową. Wszystkie obliczenia do przedstawionego na zebraniu planu bazowały na łącznej powierzchni użytkowej - nie można teraz tego zmieniać ot tak sobie.

Zrozumcie Państwo, że zaliczki, które otrzymaliśmy (też mam miejsce w hali) wynikają z naszego udziału - a nie widzimisię Zarządu. Ja również nie cieszę się z tego powodu, że opłaty mi wzrosły. Liczę jednak na to, że okaże się, szacunki były zawyżone - wówczas dostanę zwrot nadpłat - a poza tym będę płacił mniej, bo obniżone zostaną moje zaliczki eksploatacyjne - i tak samo będzie miał każdy z nas.

p.s. Znam kilka osób na naszym osiedlu, które stwierdziły, iż zaskarżą wszystkie rozwiązania, które nie będą zgodne z prawem. Argument jest w każdym przypadku ten sam - 'Nie chcę się dokładać do opłat osób, które posiadają większy udział'.


Ja rozumiem, że zaliczki będą zwrócone. Ale czemu mam płacić podwójnie za to samo jako właściciel miejsca w hali garażowej?
CZy zostanie przesdstawione, na następnym zebraniu, osobne zestawienie kosztów utrzymania hal garażowych i korekcja stawek?
Na jakiej podstawie są określone wielkość mego miejsca garażowego? Mieszkanie było przy mnie mieżone podczas odbioru, a miejsce w hali nie. Na to powinien być protokół zdawczo-odbiorczy.

Skoro miejsce garażowe jest moją wyodrębnioną własnością, jak wszyscy tu uważają, proszę zarząd o zmianę przebiegu instalacji które są w hali tak aby nie przechodziły nad moją własnością bo sobie tego nie życzę ( albo uiszczenie opłaty) Rozumiem że prawo własności respektujecie.

Proszę się zastanowić czy chcecie doprowadzic do takich absurdów na naszym osiedlu przez takie naliczanie stawek. Wg mnie wystarczy uchwała o zmianie sposobu naliczanie kosztów od powerzchni użytkowej w hali garażowej. Ja osobiście mogę zapłacić więcej przez te 3 miesiące. Rozumiem, że wszystko trzeba zgrać a na to potrzeba czasu. Może to byc moja darowizna na naszą wspólnotę. Ale na pewno nie zgodzę się na płacenie takich stawek w przyszłym roku.
Kamayg 
   

Forumowicz


Wiek: 52
Dołączył: Pon Paź 12, 2009 14:22
Posty: 107
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 8:51    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:


Skoro miejsce garażowe jest moją wyodrębnioną własnością, jak wszyscy tu uważają, proszę zarząd o zmianę przebiegu instalacji które są w hali tak aby nie przechodziły nad moją własnością bo sobie tego nie życzę ( albo uiszczenie opłaty) Rozumiem że prawo własności respektujecie.

Oj, co za argument. zaraz pójdę do sąsiada z góry, bo jego instalacje biegną nad moim mieszkaniem i poproszę go, żeby dorzucał sie do czynszu. Nie popadajmy w absurd!
TBHTBH 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Sob Paź 24, 2009 0:33
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Myśliwskie

PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 9:21    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Kamayg napisał:
Oj, co za argument. zaraz pójdę do sąsiada z góry, bo jego instalacje biegną nad moim mieszkaniem i poproszę go, żeby dorzucał sie do czynszu. Nie popadajmy w absurd!


Riposta Pana "mborek" jest właściwa. Skoro wczesniej pisze sie,ze ktos nie chce placic za czesc wspolna hali na ktorej stoi blok to idąc śladem "WŁASNOŚCI" powinniśmy płacić haracz osobom, ktore są właścicielami hali!!!
Ja nie mam garazu, mam miejsce postojowe to jak peknie rura pod moim miejscem to mam nie pozwolic na jej naprawe dopoki ktos mi za to nie zaplaci? Ktos pokryje mi koszty parkingu, ktory bede musial wynająć na czas naprawy rury?
Ludzie,zastanowcie sie!

NIE pisze,ze ktos mam placic za metry2 miejsc na ktorych parkuje sie samochody czy drogi w hali tylko o elementy wyposazenia bloku, ktore przebiegają przez halę (TO MUSZĄ PŁACIĆ WSZYSCY BO TO NASZE BLOKI)
Ja nie mam z tym problemu, nie mam miejsca w hali a zamierzam placic ( nie wiem ile np.1 zł) za to by bez problem i ABSURDU ktos mogl naprawic rure, ktora np. doprowadza do mojego mieszkania wode.

Trzeba wyraznie wydzielic na fakturze czesc kosztów eksploatacji powierzchni wspolnych w hali oraz metry2 (m2 na ktorych stoi samochod oraz %-wo udzial w drogach dojazdowych w hali) za ktorych ekspolotacje musza placic wlasciciele tych miejsc a NIE OSOBY KTORE ICH NIE MAJĄ.

Przestanmy sie klocic, bedzei zebranie to bedziemy wyraznie wiedziec co i jak, odsyłam do wypowiedzi Pana Chylinskiego, ktory rzeczowo i spokojnie tłumaczy te kwestie.

NIE JESTEM W ZARZĄDZIE!!!

Dostałem podwyżke o 40%, nie zgadzam sie z rozliczeniem niektorych oplat i poczekam na rozwoj wypadkow.

pozdrawiam Sasiadów
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 13:10    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Kamayg napisał:
Oj, co za argument. zaraz pójdę do sąsiada z góry, bo jego instalacje biegną nad moim mieszkaniem i poproszę go, żeby dorzucał sie do czynszu. Nie popadajmy w absurd!


Instalacje w hali idą nie nad a przez halę garażową. Może nie precyzyjnie to okresliłem. Instalacje pana sąsiada chyba nie idą przez pana mieszkanie.

quote="TBHTBH"]
TBHTBH napisał:


Przestanmy sie klocic, bedzei zebranie to bedziemy wyraznie wiedziec co i jak, odsyłam do wypowiedzi Pana Chylinskiego, ktory rzeczowo i spokojnie tłumaczy te kwestie.




Dobra!

Konkreta propozycja.

Przyjmujemy uchwałę, że rozliczamy miejsca w halach garażowych zgodnie z metrażem ale wg stawek np. 20% kosztów lokalów mieszkaniowych. ( może być 15% albo 30% zgodnie z rzeczywistymii kosztami użytkowania hali).


sz_elmo napisał:
A żeby było ciekawiej jedna z tych osób powiedziała dodatkowo: 'Jeżeli Wspólnota zarabiałaby pieniądze np z masztów telekomunikacyjnych (tak zarabiają wspólnoty na Niedźwiedniku), to czy Ci, którzy najgłośniej teraz krzyczą o niesprawiedliwości zgodziliby się na taki sam sposób podziału zysków na mieszkańców jaki proponują dla kosztów? Czy też może wówczas chcieliby, aby rozliczenie następowało zgodnie z posiadanymi udziałami?'


Oczywiście ewentualne zwroty i zyski rozliczamy dla hal wg przyjętego współczynnika.

Czekam na komentarze zarządu i mieszkańców. Czy taka uchwała jest zgodna z prawem?

Pozdrawiam!
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 13:29    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:

Przyjmujemy uchwałę, że rozliczamy miejsca w halach garażowych zgodnie z metrażem ale wg stawek np. 20% kosztów lokalów mieszkaniowych. ( może być 15% albo 30% zgodnie z rzeczywistymii kosztami użytkowania hali).


Jestem za takim rozwiązaniem, zresztą już kilkakrotnie o tym pisałem.
Wg mnie jak najbardziej metr garażu może być liczony wg przelicznika 0,2 * metr mieszkania

mborek napisał:

sz_elmo napisał:
A żeby było ciekawiej jedna z tych osób powiedziała dodatkowo: 'Jeżeli Wspólnota zarabiałaby pieniądze np z masztów telekomunikacyjnych (tak zarabiają wspólnoty na Niedźwiedniku), to czy Ci, którzy najgłośniej teraz krzyczą o niesprawiedliwości zgodziliby się na taki sam sposób podziału zysków na mieszkańców jaki proponują dla kosztów? Czy też może wówczas chcieliby, aby rozliczenie następowało zgodnie z posiadanymi udziałami?'


Oczywiście ewentualne zwroty i zyski rozliczamy dla hal wg przyjętego współczynnika.

Czekam na komentarze zarządu i mieszkańców. Czy taka uchwała jest zgodna z prawem?


Dokładnie, przelicznik działałby w dwie strony.
Również zadałem pytanie o zgodność z prawem takiego rozwiązania (kilka postów wyżej).
brunett 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Wto Wrz 08, 2009 23:20
Posty: 109
Skąd: Gdańsk Myśliwskie

PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 22:39    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Sąsiedzi (EKO) rozliczają się inaczej - za sprzątanie, wspólne zużycie energi elektrycznej, eksploatacje windy itp, fundusz remontowy płacą od mieszkania a nie od metrażu. Jakoś to nikomu tam nie przeszkadza to że wszyscy tak samo płacą za używanie nieruchomości wspólnej.
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 11:31    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Rozwiązanie proponowane przez Państwa może zostać zaskarżone przez członka wspólnoty. Później odniosę się do tego bardziej szczegółowo - chociaż będę się pewnie powtarzał.....

Pozdrawiam,
A.C.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama