portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Myśliwskie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Myśliwskie 3 - sprawy osiedlowe » Forum » Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Śro Lis 18, 2009 14:24    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

sz_elmo napisał:
Właściciele miejsc w halach mają:
Blok 12: 719,5 m^2/19790,5 m^2 * 100 = 3,64%
Blok 14: 423,5 m^2/19790,5 m^2 * 100 = 2,14%
Blok 18: 858,7 m^2/19790,5 m^2 * 100 = 4,34%
Blok 20: 599,6 m^2/19790,5 m^2 * 100 = 3,03%

W sumie: ~13,15% udziałów.

Czy jest to większość? Nie.


Niech Pan doda udział w mieszkaniach właścicieli hal, chyba nikt nie będzie głosował inaczej jako właściciel mieszkania, a inaczej jako właściciel miejsca garażowego.

sz_elmo napisał:
A żeby było ciekawiej - ze względu na to, że lokale wyodrębnione, którymi są hale są własnością osób, które nie mają wspólnoty majątkowej, to aby ich głos był ważny (aby można było głosować tym udziałem) musi być pomiędzy tymi właścicielami jednomyślność. Jest tak dlatego, że w tym przypadku wchodzą w rachubę przepisy kodeksu cywilnego. Można to zrobić w taki sposób, że wszyscy właściciele miejsc w hali upoważniają np. jedną osobę do głosowania udziałem przypadającym na halę na zebraniach wspólnoty. W przypadku, gdy choć jedna osoba nie wyrazi na to zgody głosowanie tym udziałem nie jest możliwe.

Pisałem już wcześniej, że INPRO wpuściło nas w niezłe maliny z taką formą własności miejsc w hali. Przyczyn nie znamy i zapewne nie poznamy.

p.s. W tym kraju nie wszystko jest tak oczywiste, jakby się wydawało. Niestety. Nie chcę uprawiać polityki - ale to 'nasi reprezentanci' uchwalają prawo, które później w nas bije.


CZyli głosować możemy udziałami z mieszkania, a z hali nie. A opłaty ponosimy równomiernie za oba lokale. To chyba nawet Pan widzi, że to jest niesprawiedliwe.
Naprawdę widzę, że zarząd stara się jak może uprzykrzyć życie posiadaczom miejsc w hali garażowej (proszę nie brać tego do siebie, ale tak to wygląda). Proszę jako zarząd działać też w interesie właścicieli hali garażowych. Część wspólna hali garażowej nie rózni się niczym od części wspólnej bloku ( oprócz ilości współwłaścicieli). Jeżeli wspólnota osiedla bezpośrednio mnie obciąża za miejsce w hali to oczekuje że też zajmuje się jej sprawami. Chyba, że trzeba założyć odrębną wspólnotę właścicieli hal.
Tylko proszę nie mówić, że są winni ustawodawca lub INPRO. Bo to My zostaliśmy z tym problemem i MY powiniśmy go sobie rozwiązać.

Żeby zakończyć dyskusję niech Pan odpowie, czy obecny zarząd będzie próbował rozwiązać ten problem?
maciek111 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Lis 18, 2009 23:11
Posty: 10
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Lis 18, 2009 23:21    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Ja również jestem posiadaczem miejsca w hali garażowej i 79 zł za miejsce uważam ze jest stanowczo za wysoko dla przykładu powiem że w nowo budowanych blokach niżej nas są do wynajęcia garaże i z ciekawości dowiedziałem się ze właściciele chcą za wynajem w granicach 100-150 zł max za osobny garaż który może służyć dodatkowo jako piwnica,schowek itd.
To po co było kupować miejsce skoro można było mieć z 25 tysi w kieszeni i wynajmować nawet z 20-25 lat????
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Śro Lis 18, 2009 23:56    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Dalsze pisanie na tym forum nie ma chyba większego sensu.

Mam pytanie do Zarządu Wspólnoty, skoro spotkanie wspólnoty zaplanowane jest na luty 2010, a plan budżetowy jest uchwalony do grudnia 2009, to wg jakich zasad będziemy płacili czynsz w styczniu 2010 (i pewnie w lutym też) ?
Jamboo 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Nie Lis 22, 2009 1:17
Posty: 18
Skąd: Myśliwskie

PostWysłany: Nie Lis 22, 2009 3:09    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

smooky napisał:
mborek napisał:

Odrębną sprawą są miejsca w hali garażowej. Jesteśmy ewenementem w trójmieście, żeby płacić takie kwoty za własne miejsca w hali garażowej ( w moim przypadku 70 zł.) Dla porównania podam opłaty jakie ponosza moi znajomi:
- hala garażowa na osiedlu Jelitkowski Dwór - 10 zł - opłata za prąd,


Zgadzam się z powyższym.
Ja płacę 103 zł, a znajomi na Wiszących Ogrodach 20 zł.
Nie po to kupowałem miejsce w hali za grube pieniądze, żeby potem co miesiąc płacić ponad 100 zł.


to jakiś KOSMOS z opłatami za miejsce garażowe w wysokości 103zł !!! zgadzam się z przedmówcami co do kwot 10-20zł !!! kto wskazał tego nowego zarządcę ? podejrzana sprawa ... Confused
rudzik801 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 29, 2009 16:42
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 9:31    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

"""smooky napisał:
sz_elmo napisał:

Nie wiem, czy jesteśmy pośmiewiskiem - mniemam, że jest to metafora?

Niestety, istnieje możliwość, że nie jest to tylko metafora.
Dotarły do mnie informacje (zaznaczam, że nie są potwierdzone), że sam Patronat dziwi się takiemu rozwiązaniu.


Proszę zatem zwrócić się do Patronatu z pytaniem o oficjalne zdanie w tej sprawie. Bo jak na razie poruszamy się w sferze domysłów i przypuszczeń. """

Jeśli chodzi o tą kwestę, proszę zadzwonić do patronatu i porozmawiać na temat wysokości opłat - to przekona się pan że ze strony patronatu jest stanowisko mówiące - "wasz zarząd tak chciał, nie wiemy dlaczego" naprawdę ironicznie ! dodatkowo, dostałem od pani informację ze ustawy ustawami ale można sie umówić co do podziału kosztów.

Druga sprawa - napisał pan (sz_elmo) wcześniej ze każdy ruch na osiedlu jest rejestrowany kamerami - skoro tak zajebisty mamy monitoring to musimy aż tyle płacić za ochronę ?
rudzik801 
   

Stały bywalec


Wiek: 43
Dołączył: Czw Paź 29, 2009 16:42
Posty: 52
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 9:40    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

kolejna sprawa konto funduszu remontowego - kto i dlaczego zrobił tak że wpłaca się to na jedno konto ? ja wcześniej mieszkałem na wiszących ogrodach też był patronat ( już nie chodzi mi o to że za mieszkanie z 2004 lub 2005 roku funduszu nie płaciło się prawie wcale a tu za nowe płaci się tyle !) i było na to oddzielne konto. Może się mylę ale jeśli w wyniku niezadowolenia narastającej liczby mieszkańców zarządca ulegnie zmianie to co - fundusz przepadnie ?? !! blisko 120 tysięcy rocznie.

pozdrawiam
maciek111 
   

Zaglądajacy


Wiek: 46
Dołączył: Śro Lis 18, 2009 23:11
Posty: 10
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 18:45    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

W patronacie mówią otwarcie,że im wcale nie zależy na tym byśmy tyle płacili za hale garażowe dla nich może być to kwota nawet 10 zł. Oni tylko egzekwuja to co ustaliła wspolnotą czyli my sami głosując za takim podziałem zrobiliśmy sobie dobrze. Zróbmy coś i to szybko by zmienić zapisy co do kosztów hali garażowych!!!Dodam jeszcze że hala w bloku G to była chyba ostatnio sprzątana czy zmywana maszyną przed świetami wielkanocnymi.
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:01    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

marekz napisał:
sz_elmo napisał:
Właściciele miejsc w hali nie robią 'zrzutki' dlatego, że Zarząd tak chce. 'Chce' tak ustawodawca.



Na co idą te pieniądze? Czy jest pan w stanie przedstawić faktury albo wyliczenia na podstawie których oblicza się tą kwotę? Idą te pieniądze do ustawodawcy? Nie wiem jak to rozumieć że chce tak ustawodawca? Czy utrzymanie miejsca garażowego jest tak drogie? Na co w razie czego idzie nadwyżka? Nie mam miejsca garażowego ale pytam z ciekawości, bo może wiele innych części wspólnych jest naliczanych podobnie


Podkreślam po raz kolejny - nie płacimy za utrzymanie miejsca w hali garażowej - a za utrzymanie części wspólnej - proporcjonalnie do posiadanych udziałów.

Podobnie jak wyjaśniałem to wcześniej w tym wątku i na zebraniu wspólnoty: Zaliczki ustalane na 3 ostatnie miesiące tego roku opierały się w pewnym stopniu na szacunkach (mieliśmy bardzo okrojone dane historyczne) - przygotowując Plan gospodarczy na przyszły rok będziemy mieli dane historyczne, które pozwolą nam w mniejszym stopniu szacować a w większym bazować na rzeczywistych kosztach funkcjonowania osiedla.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:18    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

smooky napisał:
Dalsze pisanie na tym forum nie ma chyba większego sensu.

Mam pytanie do Zarządu Wspólnoty, skoro spotkanie wspólnoty zaplanowane jest na luty 2010, a plan budżetowy jest uchwalony do grudnia 2009, to wg jakich zasad będziemy płacili czynsz w styczniu 2010 (i pewnie w lutym też) ?



W styczniu, lutym i (najprawdopodobniej) marcu będziemy płacili tak jak w roku obecnym - bo osiedle bez pieniędzy funkcjonować nie może. Proszę jednak pamiętać, że są to zaliczki.

Po zatwierdzeniu planu gospodarczego na rok 2010 wszystkie naliczenia zostaną skorygowane od początku roku. Czyli ~ w kwietniu otrzymamy stosowne korekty.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:31    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

rudzik801 napisał:
kolejna sprawa konto funduszu remontowego - kto i dlaczego zrobił tak że wpłaca się to na jedno konto ? ja wcześniej mieszkałem na wiszących ogrodach też był patronat ( już nie chodzi mi o to że za mieszkanie z 2004 lub 2005 roku funduszu nie płaciło się prawie wcale a tu za nowe płaci się tyle !) i było na to oddzielne konto. Może się mylę ale jeśli w wyniku niezadowolenia narastającej liczby mieszkańców zarządca ulegnie zmianie to co - fundusz przepadnie ?? !! blisko 120 tysięcy rocznie.

pozdrawiam



Pieniądze wpłacamy na konto Wspólnoty a nie na konto Patronatu! To się zmieniło odkąd Wspólnota w sensie prawnym zaczęła normalnie funkcjonować. Żadne pieniądze nie mają prawa 'wyjść' z konta bez zatwierdzenia przez Zarząd (czyli m.in. mnie). Dotyczy to płatności za faktury od usługodawców (GPEC, SAUR Neptun, GROM, itp.)

Wszelkie 'grubsze' wydatki, na które wymagana jest zgoda w formie uchwały mogą zostać poniesione tylko wówczas, gdy właściciele wyrażą na to zgodę (uchwała zostanie przyjęta).

Co do technicznego rozwiązania wpłat. Przyjęliśmy, iż najlepszym rozwiązaniem jest wpłacanie pieniędzy na 1 konto (per lokal) a następnie przeksięgowywanie wpłat na 2 subkonta danego właściciela w systemie rozliczeniowym Patronatu. To normalna praktyka, która służy temu, by ograniczyć koszty przelewów dla mieszkańców. Nie każdy ma konto w mBanku, czy innym banku, w którym za przelewu się nie płaci. A w skali roku są to jakieś oszczędności (~10 PLN albo i więcej).

Proszę zatem być spokojnym - nawet jeśli zdecydujemy się zmienić Zarządcę to pieniądze są bezpieczne - na koncie Wspólnoty.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:42    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Jamboo napisał:
smooky napisał:
mborek napisał:

Odrębną sprawą są miejsca w hali garażowej. Jesteśmy ewenementem w trójmieście, żeby płacić takie kwoty za własne miejsca w hali garażowej ( w moim przypadku 70 zł.) Dla porównania podam opłaty jakie ponosza moi znajomi:
- hala garażowa na osiedlu Jelitkowski Dwór - 10 zł - opłata za prąd,


Zgadzam się z powyższym.
Ja płacę 103 zł, a znajomi na Wiszących Ogrodach 20 zł.
Nie po to kupowałem miejsce w hali za grube pieniądze, żeby potem co miesiąc płacić ponad 100 zł.


to jakiś KOSMOS z opłatami za miejsce garażowe w wysokości 103zł !!! zgadzam się z przedmówcami co do kwot 10-20zł !!! kto wskazał tego nowego zarządcę ? podejrzana sprawa ... Confused



No to sobie pokrzyczmy:

To nie jest opłata za miejsce. Proszę zapoznać się z ustawą o własności lokali.

Zarządca został wybrany przez Zarząd Wspólnoty (co jest czynnością zwykłego Zarządu - patrz UoWL). Jeśli jest Pan zainteresowany szczegółową procedurą, która wyłoniła obecnego Zarządcę, to odsyłam do swoich wcześniejszych wypowiedzi na forum oraz pisma, które każdy z właścicieli otrzymał wraz z powiadomieniem o zebraniu w dniu 17.09.2009.

p.s. A ja za podejrzaną sprawę uważam to, że insynuuje Pan, iż działam na szkodę Wspólnoty. Może - skoro ucieka się Pan do takich insynuacji - chociaż przedstawi się Pan z imienia i nazwiska? Zza ekranu każdy jest mocarzem w rzucaniu oszczerstw. Gorzej jak trzeba swoje racje poprzeć argumentami.

p.s.2. Za podejrzaną sprawę uważam też fakt, że nie chce się Panu zapoznać ze swoimi prawami i obowiązkami wynikającymi z posiadania mieszkania i miejsca w hali. Działa Pan na własną szkodę?

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 10:50    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

rudzik801 napisał:
Druga sprawa - napisał pan (sz_elmo) wcześniej ze każdy ruch na osiedlu jest rejestrowany kamerami - skoro tak zajebisty mamy monitoring to musimy aż tyle płacić za ochronę ?


Kamery służą temu, by rejestrować zdarzenia, których ochrona nie jest w stanie wychwycić. Na osiedlu jest ich 32 - i mimo to nie obejmują wszystkich zakamarków naszego osiedla. Pisząc o tym, że rejestrują każdy ruch nieco żartowałem - zapomniałem dodać buźki Smile

To, czy ochrona ma być, czy nie ma być na osiedlu zależy tylko i wyłącznie od właścicieli. Może Pan przedstawić pomysł rezygnacji z usług ochrony na zebraniu w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jeśli pomysł przejdzie to ochrony nie będzie.

Co do kosztów ochrony - od przyszłego roku będą na pewno niższe - udało się nam wynegocjować niższą stawkę niż pierwotnie zakładaliśmy. Dodatkowo w ramach umowy firma GROM przeprowadza konserwację systemu monitoringu. Mamy zatem pierwsze pewne oszczędności o możliwości których informowaliśmy na zebraniu w dniu 17.09.2009.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 11:01    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:

Niech Pan doda udział w mieszkaniach właścicieli hal, chyba nikt nie będzie głosował inaczej jako właściciel mieszkania, a inaczej jako właściciel miejsca garażowego.


Nadal nie będzie to większość - myślę, że maksymalnie ~25%.

mborek napisał:
CZyli głosować możemy udziałami z mieszkania, a z hali nie. A opłaty ponosimy równomiernie za oba lokale. To chyba nawet Pan widzi, że to jest niesprawiedliwe.


Można głosować również udziałami z hali - ale trzeba się dogadać z właścicielami innych miejsc. To jest do zrobienia - trzeba tylko chcieć.

mborek napisał:
Naprawdę widzę, że zarząd stara się jak może uprzykrzyć życie posiadaczom miejsc w hali garażowej (proszę nie brać tego do siebie, ale tak to wygląda). Proszę jako zarząd działać też w interesie właścicieli hali garażowych.


Nikomu nic nie chcemy uprzykrzać. Nie mam innej odpowiedzi na takie zarzuty.

mborek napisał:
Część wspólna hali garażowej nie rózni się niczym od części wspólnej bloku ( oprócz ilości współwłaścicieli). Jeżeli wspólnota osiedla bezpośrednio mnie obciąża za miejsce w hali to oczekuje że też zajmuje się jej sprawami. Chyba, że trzeba założyć odrębną wspólnotę właścicieli hal.
Tylko proszę nie mówić, że są winni ustawodawca lub INPRO. Bo to My zostaliśmy z tym problemem i MY powiniśmy go sobie rozwiązać.


Nie ma czegoś takiego jak część wspólna hali garażowej. Każda jej część należy do kogoś. Nie wiem, czy ma Pan akt na halę - ale jest w nim wyraźnie napisane, że jest się właścicielem w 1/x. A to można przeliczyć na konkretne m^2.

mborek napisał:
Żeby zakończyć dyskusję niech Pan odpowie, czy obecny zarząd będzie próbował rozwiązać ten problem?


Wielokrotnie pisałem, że tak. Ale zgodnie z prawem.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Chyliński
mborek 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Paź 26, 2009 14:21
Posty: 69
Skąd: Morena

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 7:15    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

sz_elmo napisał:
mborek napisał:
Żeby zakończyć dyskusję niech Pan odpowie, czy obecny zarząd będzie próbował rozwiązać ten problem?


Wielokrotnie pisałem, że tak. Ale zgodnie z prawem.


Czy są jakieś konkretne propozycję zmian?
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 8:34    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

mborek napisał:
sz_elmo napisał:
mborek napisał:
Żeby zakończyć dyskusję niech Pan odpowie, czy obecny zarząd będzie próbował rozwiązać ten problem?


Wielokrotnie pisałem, że tak. Ale zgodnie z prawem.


Czy są jakieś konkretne propozycję zmian?


Na chwilę obecną jeszcze nie.

Wynika to przede wszystkim z harmonogramu prac, jaki ustaliliśmy dla siebie na ostatnie 3 miesiące tego roku - w naszym odczuciu najważniejsze sprawy, które musimy zamknąć jak najszybciej to:
a) podpisanie umów z dostawcami i usługodawcami (do podpisania pozostały 2 umowy: konserwacja bram wjazdowych do hal garażowych oraz domofonów - trwają negocjacje, gdyż proponowane są nam niekorzystne i drogie rozwiązania)
b) winda w bloku 14 - sprawa z technicznej strony zamknięta, pozostają strona finansowa oraz prawna
c) przejęcie dokumentacji od dewelopera (obecnie oczekujemy na uzupełnienie braków w dokumentacji)
d) odbioru części wspólnej i przygotowania protokołu stwierdzonych usterek (szczegóły tutaj: http://gdansk-mysliwskie.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=46451)
e) uporządkowanie spraw przeglądów na osiedlu (m.in. budowlany oraz kominiarski)
f) słupki, lustro na zewnątrz (INPRO przedłuża załatwienie sprawy mimo składanych wcześniej obietnic) oraz śmietniczki na terenie osiedla (zostały wybrane, w niedługim czasie powinien rozpocząć się pierwszy etap ich montażu).

Sprawa zmian w rozliczeniach to przede wszystkim konsultacje prawne, które są prowadzone teraz ale mogą być prowadzone również wówczas, gdy za oknem będzie leżał biały puch (śnieg). Przypominam, iż następne zebranie wspólnoty jest planowane w pierwszym kwartale roku 2010. Mamy więc nieco czasu, aby na spokojnie podejść do sprawy - tak, by uniknąć proponowania na zebraniu niepotrzebnych bubli prawnych.

_________________
Pozdrawiam,
A.
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama