portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Myśliwskie - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Myśliwskie 3 - sprawy osiedlowe » Forum » Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Dam666 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Paź 19, 2009 20:02
Posty: 109
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Mar 04, 2010 12:55    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

smooky napisał:
Wiem, że wątek jest stary, ale nie chciałbym pozostawić bez odpowiedzi kwestii, która odnosi się bezpośrednio do mnie.
Otóż informację o tym, że członek zarządu naszej wspólnoty ma zamiar zaskarżyć taką uchwałę dostałem od jednej z nielicznych sensownych i wiarygodnych osób z Inpro. Nie mam powodów by jej nie wierzyć. Usłyszałem konkretne nazwisko (nie chodzi o Pana). To tyle w tym temacie, chyba nie ma sensu dalej tego kontynuować na forum.


A co ma do tego bycie w Zarządzie ?

Ja w Zarządzie nie jestem, ale jeżeli miałbym prawo zaskarżyć taką uchwałę na pewno bym to zrobil ...
Maol99 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 12, 2009 19:31
Posty: 67
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 07, 2010 20:35    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Za posiadanie miejsca w hali garażowej płacę 80zł na rzecz całej wspólnoty, do tego dojdą jeszcze koszty indywidualne za halę, tak mi powiedzieli w Patronacie.

Mam mieszkanie 46m2 a opłaty tak jakbym miała 77m2

Czy to ok Panie Dam666?
szmudi 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 01, 2009 21:20
Posty: 78
Skąd: z domu

PostWysłany: Śro Kwi 07, 2010 21:24    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Ponad 10 osób mających miejsca w garażach NIE MIESZKA, na naszym osiedlu, i co oni tez maja nic nie płaci ??

Patronat ma racje.

Trzeba płacić.
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Śro Kwi 07, 2010 22:31    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

szmudi napisał:
Ponad 10 osób mających miejsca w garażach NIE MIESZKA, na naszym osiedlu, i co oni tez maja nic nie płaci ??


Po raz kolejny proszę o zrozumienie tematu, a dopiero potem wypowiadanie się.
Nikt nie mówi o tym, aby NIC nie płacić. Chodzi o realne koszty, a nie opłaty rzędu 100 zł miesięcznie za miejsce postojowe w hali garażowej (łącznie z opłatami za energię).
Nie chcę kolejny raz rozwijać wątku, powiem w skrócie, że płacenie za metr garażu jak za metr mieszkania jest niepoważne. Tym bardziej, że właściciele miejsc naziemnych nie płacą NIC. Powtarzam NIC! Ani za ochronę, ani za użytkowanie części wspólnych.

Czy ochrona nie chroni ich samochodów? Czy nie zużywają ulicy jeżdżąc samochodami? Czy nie używają bramy wjazdowej?

szmudi napisał:

Patronat ma racje.

Trzeba płacić.


Zgadzam się, trzeba płacić - ale sprawiedliwie.
szmudi 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 01, 2009 21:20
Posty: 78
Skąd: z domu

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 0:23    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Tylko dla informacji.
Osoby które mają miejsca postojowe na wewnątrz, maja kupione wyłącznie prawo do korzystania z tego miejsca ale nie są właścicielami. Osoby które maja garaż właścicielami są.

Dla potwierdzenia i rozwiania wszelkich wątpliwości proszę porównać akty notarialne osób które mają miejsca postojowe z osobami które mają własne miejsca w hali garażowej.

Smile

A jeszcze jak ktoś nie "skuma", do notariusza może on jakoś prościej wytłumaczy tak żeby wreszcie pojąc ten prawny mechanizm który wytworzyła firma Inpro.
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:30    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

szmudi napisał:
Tylko dla informacji.
Osoby które mają miejsca postojowe na wewnątrz, maja kupione wyłącznie prawo do korzystania z tego miejsca ale nie są właścicielami. Osoby które maja garaż właścicielami są.

Dla potwierdzenia i rozwiania wszelkich wątpliwości proszę porównać akty notarialne osób które mają miejsca postojowe z osobami które mają własne miejsca w hali garażowej.


no i?

szmudi napisał:

A jeszcze jak ktoś nie "skuma", do notariusza może on jakoś prościej wytłumaczy tak żeby wreszcie pojąc ten prawny mechanizm który wytworzyła firma Inpro.


Trochę nie rozumiem, co ten post miał wnieść do dyskusji, ponieważ te informacje są doskonale znane wszystkim osobom, które merytorycznie zabierają głos w tej dyskusji.
Maol99 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 12, 2009 19:31
Posty: 67
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 9:47    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

94 osoby mające miejsca postojowe w halach garażowych mieszka na osiedlu.
Nie zgadzamy sie na placenie najwyzszych oplat w Polsce, jesteśmy rekordzistami! Płacimy 4 razy tyle co mieszkańcy innych osiedli posiadjący takie same akty notarialne.

My chcemy płacić, ale na zasadach sprawiedliwości społecznej, a nie pokrywać koszty innych mieszkańców. Właściciele miejsc w Halach płacą po 100zl a naziemnych nic.
Dlaczego tego prawa nie stosuje sie na innych osiedlach, a w aktach not. mają to samo, dlatego bo by się ludzie pozabijali, nikt przecież nie chce być frajerem.
sz_elmo 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Czw Sie 02, 2007 12:36
Posty: 257
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:23    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Maol99 napisał:
94 osoby mające miejsca postojowe w halach garażowych mieszka na osiedlu.
Nie zgadzamy sie na placenie najwyzszych oplat w Polsce, jesteśmy rekordzistami! Płacimy 4 razy tyle co mieszkańcy innych osiedli posiadjący takie same akty notarialne.

My chcemy płacić, ale na zasadach sprawiedliwości społecznej, a nie pokrywać koszty innych mieszkańców. Właściciele miejsc w Halach płacą po 100zl a naziemnych nic.
Dlaczego tego prawa nie stosuje sie na innych osiedlach, a w aktach not. mają to samo, dlatego bo by się ludzie pozabijali, nikt przecież nie chce być frajerem.


Zwracam się do Pani z prośbą o nie używanie zwrotów w stylu: "nie zgadzamy się".

Jestem posiadaczem miejsca w hali garażowej - i nie zgadzam się z Pani stwierdzeniem - zatem proszę nie nadużywać mojej własności do prezentacji swojego zdania.

Zanim zacznie Pani używać tego typu sformułowań proszę uzyskać upoważnienie do zajmowania zdania jako przedstawiciel wszystkich właścicieli miejsc w halach.

W przeciwnym wypadku pozostaje jedynie odbierać Pani zdanie jako objaw wzburzenia wynikającego z nieświadomości konsekwencji prawnych umowy, którą podpisała Pani z deweloperem.

_________________
Pozdrawiam,
A.
smooky 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Paź 21, 2009 10:34
Posty: 101
Skąd: Gdańsk, os. Myśliwskie

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 10:54    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

ja akurat zgadzam się ze zdaniem Pani Maol99.
szmudi 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Mar 01, 2009 21:20
Posty: 78
Skąd: z domu

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 11:17    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

A ja z Ustawa, która jasno wyjaśnia zaistniały problem.


Smile
Yossarian 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Lut 13, 2010 14:19
Posty: 10
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 15:01    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

smooky napisał:
ja akurat zgadzam się ze zdaniem Pani Maol99.

A ja chciałbym przypomnieć, że tworzymy coś, co nie bez powodu nazywa się "wspólnotą".
Jeśli znajdziemy członków wspólnoty posiadających conajmniej 50% udziałów, możemy przegłosować inny podział kosztów. I ani cynikom z forum, ani członkom zarządu, mniej cynicznym, ale za to tępo trzymającym się niesprawiedliwych zapisów nic do tego. Oprócz pójścia do sądu.
Jak państwo myślą - skąd się wziął zapis o 6 miesięcznym terminie zaskarżenia uchwały do sądu? Ano stąd, że ustawodawca dopuszcza myśl, że nie wszystko da się sprawiedliwe zapisać w ustawie. I jeśli ludzie się umówią inaczej, to taka umowa, choć sprzeczna z ustawą, po 6 m-cach staje się prawomocna! Poza tym, nawet jeśli wzburzony mieszkaniec pójdzie do sądu w ciągu 6 m-cy niech się nie zdziwi jeśli sąd mu każe spadać na drzewo, argumentując interesem społecznym i nierównym traktowaniem sprzecznym z konstytucją.
Przykład zza płotu - hale garażowe mają identyczny status jak nasze. Ich właściele płacą kilkanaście zł na ich utrzymanie. Z tego co wiem, nikt nigdy nie robił z tego żadnego problemu. Tym bardziej, że prawdopodobnie nigdy nie użyli tych udziałów do głosowania (musiałaby zagłosować 1 osoba z pełnomocnitwem pozostalych).
Tak BTW - przy okazji dyskusji nad płotem, ktoś kiedyś pytał czy u nas będą mieszkać inni ludzie niż tam - patrząc na ten wątek, ten o keczupie czy parkowaniu na trawnikach - chyba jednak tak.
Jak wspomniałem, nie mam miejca w hali, więc i interesu bezpośredniego. Ale wiem, że kultywując takie absurdy prędzej czy później znajdzie się jakiś inny debilny zapis ustawy, który uderzy we mnie.
Pzdr
Y.
Dam666 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Paź 19, 2009 20:02
Posty: 109
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 15:08    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Maol99 napisał:
Za posiadanie miejsca w hali garażowej płacę 80zł na rzecz całej wspólnoty, do tego dojdą jeszcze koszty indywidualne za halę, tak mi powiedzieli w Patronacie.

Mam mieszkanie 46m2 a opłaty tak jakbym miała 77m2

Czy to ok Panie Dam666?


Pani wybaczy, ale to nie ja ustalam stawki ... Proszę mieć pretensję do Zarządcy, lub Zarządu. Oba organy z pewnością udzielą Pani wyczerpujących informacji co, jak i dlaczego.

Nie wyobrażam sobie natomiast tego, że zamiast obliczania kosztów wspólnych na zasadzie udziału w nieruchomości wspomniane koszty dzielimy na ilość mieszkań.

Przykro mi, ale na dopłacanie do czyjejś własności na pewno się nie zgodzę, bo właśnie to nie jest OK.
Maol99 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 12, 2009 19:31
Posty: 67
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 16:52    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Według rozliczenia, które otrzymałam za halę garażową dotyczące zarządu nieruchomością wspólną muszę zapłacić za pół roku 500zł do 10 marca 2010. Hala pod budynkiem J ma 23 miejsca, więc jak łatwo obliczyć całość będzie kosztować 11000zł. To jest tylko opłata za jedną niedużą hale na rzecz całej wspólnoty, po prostu dlatego że jest. Czyli pieniądze te idą na potrzeby całości.
Nie jest to całość opłat, Patronat mnie poinformował, że dojdą do tego opłaty indywidualne za halę, czyli rzeczywisty koszt zużycia. Nie wiem już ile to będzie, na razie lepiej o tym nie myśleć.
Nie płaci pan Dam666 za mnie, ale ja za Pana 4 krotnie. Czy to jest ok? Chcę płacić, ale za siebie.
Dowiedziałam się w Inpro, że hale garażowe we wszystkich inwestycjach Inpro były sprzedawane właśnie w taki sposób, ale nigdzie opłaty nie są takie jak u nas, najwyższe w Polsce!!
Posiadam rozliczenie z osiedla Hynka na Zaspie budowanego przez Inpro z okresu pażdziernik-grudzień 2009 opłata za halę wynosi 16zł za miesiąc, jest to osiedle również chronione.
Dam666 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Paź 19, 2009 20:02
Posty: 109
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 17:07    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

Maol99 napisał:
To jest tylko opłata za jedną niedużą hale na rzecz całej wspólnoty, po prostu dlatego że jest. Czyli pieniądze te idą na potrzeby całości.


Na pewno Razz

A jaką ja mam korzyść z tego, że będę - jeżeli koszty wspólne zostaną podzielone na ilość mieszkań - dopłacał do hali ? Pozwoli mi Pani 3 razy w miesiącu wstawić samochód na Pani miejsce ... żart

Zdziwiony

Maol99 napisał:
Nie jest to całość opłat, Patronat mnie poinformował, że dojdą do tego opłaty indywidualne za halę, czyli rzeczywisty koszt zużycia. Nie wiem już ile to będzie, na razie lepiej o tym nie myśleć.


Proszę ewentualne zażalenia składać na ręce Pana Chylińskiego. Ja składek nie wyliczałem.

Maol99 napisał:
Nie płaci pan Dam666 za mnie, ale ja za Pana 4 krotnie. Czy to jest ok? Chcę płacić, ale za siebie.


Tak ?
A w którym miejscu Pani za mnie płaci ?

Bo ja przy podziale kosztów wspólnych ze względu na lokale na pewno będę do Pani dopłacał. A najzwyczajniej w świecie nie chcę. I na pewno się na to nie zgodzę.

Maol99 napisał:
Dowiedziałam się w Inpro, że hale garażowe we wszystkich inwestycjach Inpro były sprzedawane właśnie w taki sposób, ale nigdzie opłaty nie są takie jak u nas, najwyższe w Polsce!!
Posiadam rozliczenie z osiedla Hynka na Zaspie budowanego przez Inpro z okresu pażdziernik-grudzień 2009 opłata za halę wynosi 16zł za miesiąc, jest to osiedle również chronione.


Proszę w sprawie wysokości opłat zwrócić się do Pana Chylińskiego.


Ostatnio zmieniony przez Dam666 dnia Thu Apr 08, 2010 21:27, liczba edycji: 1
Maol99 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Lut 12, 2009 19:31
Posty: 67
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 17:15    Temat postu: Re: Nieuzasadniony podział kosztów wspólnych nieruchomości!!!

To nie są koszty utrzymania hali, tylko koszty zarzadu nieruchomościa wspólną, koszty utrzymania hali to dopiero dostanę . I w tym sensie jest to nadużycie.
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama